Taşköprü Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen; Afet ve acil durumlar ile beraber ortaya çıkan hasta ve yaralıların kurtarma ve müdahale çalışmalarında yer alan Acil Tıp Teknikerleri (Paramedik) ile farklı kurum ve kuruluşların ekip personelleri arasındaki çalışma birlikteliğinin değerlendirilmesi için alanında uzman kişilerin katıldığı ‘’Disiplinlerarası Paramedik Paneli’’ üniversitemiz ev sahipliğinde Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Panel Taşköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Çağrı BİBER’in açılış konuşması ile başladı. Panele konuşmacı olarak Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Mutlu KUKUL GÜVEN, Sağlık Bilimler Fakültesi Ebelik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mahinur DURMUŞ İSKENDER, Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü UMKE Birim Sorumlusu Oğuzhan BOZOĞLU, AFAD sorumlusu Remzi YEŞİLÇİMEN ve Kızılay sorumlusu Alperen VELİOĞLU katıldılar.

Panelistlerin sunumları ve sonrasında soru-cevap şeklinde devam eden panel programı hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu.