• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Çeşitli yaş kategorilerinden öğrencilerin katıldığı ''Bilim ve Eğitim'' adlı santranç turnuvası 14.12.2019 Cumartesi günü Yüksekokulumuzda gerçekleştirilmiştir. Geniş katılımlı turnuvada öğrencilere yemek ikramı yapılırken, dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler, madalya ve kupalar verilmiştir. Turnuva açılışına İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim ÇENET, Belediye Başkanımız Sayın Abdullah ÇATAL ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Ayhan TUNCEL katılmıştır. Okulumuz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklığında gerçekleştirilen bu etkinliğin organizasyon süreci Atatürk Ortaokulu öğretmeni Volkan ÇALIK ve Öğretim Görevlimiz Gökhan ÖZEN tarafından yürütülmüştür.

 

Okulumuz Tıbbi Hizmetler ve Teknikler bölümünden Öğr.Gör.Ali OLUK ve Öğr.Gör.Ahmet GÜLSOY Sevim Tokatlı Kız Anadolu İmam Hatip lisesinde öğrencilere Yüksekokulumuzdaki bölümler ve meslekler hakkında tanıtıcı bir sunum yaptılar.

Sunumunu Yüksekokulumuz Öğr.Gör. Atilla Hepkorucu'nun yaptığı "Türkiye'de İşsizlik" konulu konferansa öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi.
 

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet KAÇAR, Araç Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Abdulkadir TUNA, Doç.Dr. Güler TULUK, Doç.Dr. Lütfi İNCİKABI, Dr.Öğretim Üyesi Mehmet ERDEMİR  ile Matematik Doktora Programı öğrencisi A.Volkan ÇALIK okul müdürümüz Doç.Dr. Abdullah Çağrı BİBER’e ziyarette  bulundular.

Sunumunu yüksekokulumuz Öğr.Gör.Dr. Cihan Cılbırcıoğlu'nın yaptığı "Dünyayı bekleyen tehlike su kıtlığı ve sıfır günü" konulu konferansa öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Program Taşköprü Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdür Yardımcısı Sayın Lütfi Gültekin'in ilçemiz ve belediyenin sunduğu sosyal hizmetler hakkında yaptığı tanıtım ile sona erdi. 

“El Ele Güvenli Geleceğe” projeleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce öğrencilerimize güvenlik ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Yüksekokulumuza yeni başlayan 1.Sınıf öğrencilerine yönelik bir oryantasyon programı gerçekleştirilmiştir. Öğr.Gör.Dr. Cihan CILBIRCIOĞLU’nun konuşmacı olarak katıldığı programda öğrencilere okulumuz, üniversitemiz ve ilçemiz ile ilgili bilgilendirmeler yapılmıştır.

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle Taşköprü İlçe Müftülüğü tarafından Yüksekokulumuzda öğrencilere yönelik “Camiler” konulu bir konferans düzenlenmiştir.

Page 1 of 2