• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

 

2020-2021 Akademik Yılında Fakülte/Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarında zorunlu olarak okutulan Yabancı Dil (İngilizce)-I ve Yabancı Dil (İngilizce)-II derslerinden muaf olmak isteyen 1. sınıfa ilk kez kayıt yaptırmış öğrencilere yönelik 6 Kasım 2020 tarihinde Yüksekokulumuz tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan "Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce) Dersleri Muafiyet Sınavı"na girmek isteyen öğrencilerimizin https://ydyo.kastamonu.edu.tr/index.php/tr/bilgi-sistemleri/haberler-tr/3159-2020-2021-akademik-yili-zorunlu-yabanci-dil-ingilizce-dersleri-muafiyet-sinavi-on-basvuru-formu linkini tıklayarak ön başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

  

 

Okulumuzun kuruluşundan bugüne kadar Yüksekokul Sekreteri olarak görev yapan Vural ARSLAN, Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü Strateji daire başkanlığına Şube Müdürü olarak atanmıştır. Okulumuza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eder, yeni görevinde kendisine başarılar dileriz...

Yeşilay Topluluğu eğitimci ve gönüllü ekibi ile Taşköprü Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerine Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında ‘’Teknoloji, Tütün ve Uyuşturucu Bağımlılığı eğitimi verilmiştir. Eğitime yoğun katılım gösteren öğrencilerimize Yeşilay tanıtımı, bağımlılıklar hakkında bilgilendirme, broşür dağıtımı, topluluk gönüllü kayıtları yapılarak, Yeşilay bilekliği ve rozeti gibi materyaller dağıtılmıştır.

Çeşitli yaş kategorilerinden öğrencilerin katıldığı ''Bilim ve Eğitim'' adlı santranç turnuvası 14.12.2019 Cumartesi günü Yüksekokulumuzda gerçekleştirilmiştir. Geniş katılımlı turnuvada öğrencilere yemek ikramı yapılırken, dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler, madalya ve kupalar verilmiştir. Turnuva açılışına İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim ÇENET, Belediye Başkanımız Sayın Abdullah ÇATAL ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Ayhan TUNCEL katılmıştır. Okulumuz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklığında gerçekleştirilen bu etkinliğin organizasyon süreci Atatürk Ortaokulu öğretmeni Volkan ÇALIK ve Öğretim Görevlimiz Gökhan ÖZEN tarafından yürütülmüştür.

 

Okulumuz Tıbbi Hizmetler ve Teknikler bölümünden Öğr.Gör.Ali OLUK ve Öğr.Gör.Ahmet GÜLSOY Sevim Tokatlı Kız Anadolu İmam Hatip lisesinde öğrencilere Yüksekokulumuzdaki bölümler ve meslekler hakkında tanıtıcı bir sunum yaptılar.

Sunumunu Yüksekokulumuz Öğr.Gör. Atilla Hepkorucu'nun yaptığı "Türkiye'de İşsizlik" konulu konferansa öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi.
 
Page 1 of 2